دسته‌بندی نشدهگلستانی قلمی روان و تلاشی ستودنی برای کسب دانش داشت - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 22, 2021by admin0

به گزارشنشانه های تاریخی ایران به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت مجتبی گلستانی نویسنده و منتقد ادبی، پیام تسلیتی صادر کرد.

مشروح متن این پیام به این ترتیب است:

«بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت مرحوم مجتبی گلستانی غمی سترگ را بر دل ما نشاند. او را برای بار اول در جلسه مصاحبه دکتری گروه فلسفه اخلاق دانشگاه قم دیدم. با تانی و اندیشه سخن می‌گفت و پیدا بود که مطالعاتی عمیق و فراگیر در حوزه اخلاق و ادبیات دارد. گاهی توفیق گفت و گو با او را داشتم و در پس تلاشی ستودنی که برای کسب دانش داشت، اراده‌ای تزلزل ناپذیر کاملاً مشهود بود.

اگرچه حرکت برای او سخت بود؛ اما مسیر تهران تا قم را برای درس خواندن با شادی و نشاط طی می‌کرد و هیچ از بقیه کم نمی‌گذاشت. رنج زندگی را هرگز در جسم و جان او نمی‌دیدم و یا از زبان او نمی‌شنیدم.

اهل ادبیات بود و داستان زیاد می‌خواند و گاهی هم به نوشتن یا نقد داستان می‌پرداخت. با قلمی روان و زیبا آثار دیگران را به فارسی بر می‌گرداند. او دیروز از میان ما رفت و کسی چه می‌دانست که زندگی خود او به سان یک داستان کوتاه به زودی موضوعی برای روایت دوستانش می‌شود.

از خداوند متعال برای او رحمت و مغفرت و برای بازماندگان وی صبر و اجر طلب می‌کنم.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *