دسته‌بندی نشدهکلاس‌های آموزش زبان فارسی برای خبرنگاران پاکستانی برگزار می‌شود - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 1, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، نشست مهران اسکندریان، وابسته فرهنگی و رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پیشاور با سیف الاسلام، رییس اسبق کانون خبرنگاران، خبرنگاران و برخی مدیران روزنامه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای تلویزیونی پاکستان در ایالت خیبرپختونخوا از جمله رسالت، جدت، آئین، اکسپرس، آج، نئی بات، جنگ، اکثریت، کسوتی، وقت، میدان، مشرق، پیغامات، عدن، مترو، دی نیوز، فرنتیر، پیام خیبر، ۹۲ نیوز، ای آر وای، اَب تک برگزار شد.

اسکندریان با تأکید بر نقش و رسالت رسانه در جهان ارتباطات امروزی گفت: انتشار اخبار مطابق واقعیت‌های جامعه یک وظیفه الهی و انسانی در دنیای جعل واقعیات، بر دوش اصحاب رسانه بوده که سبب رشد و بالندگی جامعه می‌شود.

رییس خانه فرهنگ ایران در پیشاور گفت: خبرنگاران متعهد و راستگو می‌توانند همچون پل ارتباطی مستحکم برای نزدیکی و ارتقای علایق مردم دو کشور نقش آفرینی کرده و با بازگویی فرهنگ، هویت و تمدن فاخر دو کشور، معرفی میراث فرهنگی و شخصیت‌های مانا و تأثیرگذار در شکل گیری اصالت کشور، نسل جوان را نسبت به داشته‌های خود آگاه سازد.

وی افزود: پس از پایان محدودیت‌های کرونایی و عادی شدن شرایط سفر، این نمایندگی با فراهم کردن مقدمات اعزام هیأت‌های رسانه‌ای دو کشور، به منظور آشنایی هرچه بیشتر با فرهنگ، تاریخ، آداب و رسوم و همچنین ساخت مستند از مشاهدات ایشان مطابق واقعیت‌های جامعه، برای خط بطلان کشیدن بر تبلیغات دروغین کشورهای غربی و آگاهی بخشی مردم به ویژه جوانان اقدام خواهد کرد.

رییس خانه فرهنگ ایران در پیشاور آمادگی این نمایندگی را برای برگزاری دوره سه ماهه کلاس‌های آموزش زبان فارسی برای خبرنگاران اعلام کرد.

لزوم آشنایی و نزدیکی دو ملت ایران و پاکستان

خبرنگاران در اظهارات جداگانه، گفتند: بیان مطالب مذکور موجب فزونی معرفت و تعمق در وظایف ذاتی و باز شدن دریچه‌ای از آگاهی برای این جمع رسانه‌ای شده و موضوعات مطروحه، سبب ایجاد نگاهی نو برای دوری از روزمرگی و پرداختن به مطالب بی ارزش و همچنین تغییر مسیر از همسویی در اهداف کشورهای بیگانه خواهد شد.

خبرنگاران با تایید اظهارات رییس خانه فرهنگ ایران در پیشاور مبنی بر تقویت روابط رسانه‌ای و فرهنگی عنوان کردند: اعزام گروه‌های مختلف فرهنگی، هنری، صنایع دستی، سینمایی و تئاتر نیز می‌تواند نقش بسزایی در آشنایی و نزدیکی دو ملت ایران و پاکستان داشته باشد.

همچنین، با تأکید بر اهمیت و ضرورت سفر هیأت‌های رسانه‌ای دو کشور، با ابراز خرسندی و علاقه خود برای سفر به کشور ایران افزودند: به زودی با انجام هماهنگی‌های لازم و تعیین زمان مشخص کلاس آموزش زبان فارسی در محل خانه فرهنگ ایران در پیشاور اقدام خواهیم کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *