دسته‌بندی نشده«کرونا، مهمان ناخوانده» آمد/ نگاه به کرونا از دیدگاه روان‌شناسی - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 11, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران کتاب «نشانه های تاریخی ایران، مهمان ناخوانده» اثر احمد قلی‌زاده با نگاهی متفاوت و زبانی ساده، در قالب نمودار به مباحث نشانه های تاریخی ایران با رویکرد روان‌شناسی سلامت پرداخته‌است.
این اثر، در نوع خود اولین کتابی است که با توجه به نیاز جدی جامعه به پرداختن به مسائل روانی ناشی از نشانه های تاریخی ایران و با نگاهی نسبتاً جامع به موضوعات نشانه های تاریخی ایران با عینک روان‌شناسی سلامت، توجه ویژه نموده است.
در این کتاب مباحث زیر را می‌خوانید:
مواجهه با نشانه های تاریخی ایران
باورهای غلط
خانواده و نشانه های تاریخی ایران
اقدامات لازم در دوره شیوع نشانه های تاریخی ایران
واکنش‌های شایع روان‌شناختی
استرس و نشانه های تاریخی ایران
نشانه های تاریخی ایران و افسردگی
وسواس و نشانه های تاریخی ایران
پیامدهای چاقی و نشانه های تاریخی ایران
سیگار و نشانه های تاریخی ایران
الکل و نشانه های تاریخی ایران
شخصیت و نشانه های تاریخی ایران
حمایت اجتماعی و نشانه های تاریخی ایران
بیماری‌های مزمن و نشانه های تاریخی ایران
سوگ
این کتاب با پرداختن به مباحث اساسی نشانه های تاریخی ایران از دید روان‌شناسی می‌تواند راهنمای خوبی برای خانواده‌ها و فرزندان آن‌ها در دوران اپیدمی و پاندمی نشانه های تاریخی ایران باشد.
حسن احدی استاد تمام دانشگاه علامه طباطبائی در پیشگفتار این کتاب آورده‌است: این اثر که به شکل ساده و نموداری به رشته تحریر درآمده و مؤلف آن آقای دکتر احمد قلی‌زاده که خود دانش‌آموخته دکتری روان‌شناسی سلامت است و سال‌هاست او را می‌شناسم و به توانمندی علمی او از دوره دانشجویی که شاگردم بوده، تا به امروز آگاهم و آن را تایید می‌نمایم، توانسته به‌خوبی از عهده نگارش این کار بسیار مهم که مورد نیاز جدی جامعه امروز ماست برآید، امیدوارم با تهیه این اثر و خواندن آن و آگاهی یافتن از مباحث آن در مراقبت از خود، خانواده، اطرافیان و جامعه کوشا باشید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *