دسته‌بندی نشدهکتاب «کابوس‌های یک پشت‌بام‌گرد» منتشر شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

ژوئن 28, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، کتاب «کابوس‌های یک پشت‌بام‌گرد» اثر سبا عسگری توسط انتشارات آرادمان منتشر شد.

این داستان بلند که درواقع به‌شکل یک مجموعه داستان دنباله‌دار است، در پنج فصل با ‌عنوان کابوس اول تا کابوس پنجم نوشته و منتشر شده است.

در پشت جلد کتاب، بخشی از متن آن، چنین آمده است:

«بعد از آنکه اولین پیراشکی عمرم را توی نُه سالگی گاز زدم، لبخند پیروزی روی لب‌های شکلاتی‌ام نمایان شد. لب‌های شکلاتی‌ام را لیس زدم و آرام آرام پیراشکی‌ام را خوردم. آنقدر آرام که زنگ کلاس خورد و من هنوز پیراشکی‌ام را تمام نکرده بودم. آنقدر آرام که می‌توانستم ناظم مدرسه‌مان را ببینم که عجول و عصبی به سمت من و پیراشکی‌ام می‌آید و می‌خواهد توی حیاط خالی مدرسه مرا توبیخ کند؛ که چرا سر کلاسم نیستم. ته مانده‌ی پیراشکی‌ام را بلعیدم. دستانم بوی روغن و شکلات می‌داد. بوی پشت بام؛ وقت‌هایی که نزدیک غروب بود. دوستش داشتم. هر بویی به غیر از بوی لباس‌های سفید و دست‌ها و بدنم. بوی ماندگی روغن و ترکیبش با شکلات، بهترین بوی نُه سالگی‌ام شد. فکر می‌کردم کاش عطری بسازند با روغن مانده و شکلات و من روزی آن را خواهم خرید و با هر پیسی که روی نبض گردن و مچ دستم می‌زنم، می‌خندم و دنیا را راحت نفس می‌کشم. روی لباس‌های سفیدم یک پیس، یک لکه می‌افتد که هرگز پاک نمی‌شود و چقدر خوشحالم آن روز.

لکه‌ها عجیب مرا خوشحال می‌کنند…»

کتاب «کابوس‌های یک پشت‌بام‌گرد» در ۵۷ صفحه و شمارگان ۵۰۰ نسخه، با طرح جلدی از معصومه میرزایی، به بهای ۲۳۰۰۰ تومان توسط انتشارات آرادمان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *