دسته‌بندی نشدهکتاب جدید سیدعلی شجاعی با محوریت زندگی امام کاظم(ع) چاپ شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

دسامبر 28, 2020by admin0

به گزارشنشانه های تاریخی ایران، تازه‌ترین اثر داستانی سیدعلی شجاعی با عنوان «موسی‌ترین به طور» توسط انتشارات نیستان منتشر و راهی بازار نشر شد.

این اثر روایتی داستانی از زندگی و زمانه اما هفتم شیعیان حضرت امام موسی کاظم (ع) است که در قالب یک داستان بلند تألیف شده و از زبان ۶ نفر روایت می‌شود.

شش نفر راوی این‌داستان، خود را شش چشم خلیفه عباسی می‌نامند. آنها شش چشم برای چهار خلیفه هستند که ۳۵ سال در پنهانکاری مطلق، اخبار و اطلاعات قلمرو اسلامی را برای خلفا ارسال می‌کردند و آنها را در جریان امر قرار می‌دادند.

داستان «موسی‌ترین به طور» از ماجرای شهادت امام صادق (ع) و ماجرای انتخاب جانشینی برای ایشان در مدینه آغاز می‌شود. خلیفه یکی از شش چشم خود را مأمور به قتل وصی امام صادق (ع) کرده اما امام با ذکاوت تمام، پیش از شهادت جز پسرش موسی، پنج‌نفر دیگر از جمله شخص خلیفه را وصی خود قرار داده و همین‌مساله، توطئه شهادت امام تازه شیعیان را خنثی می‌کند.

داستان مذکور با چنین شروعی از زبان راویان دیگر به توصیف وضعیت جامعه اسلامی پس از شهادت امام صادق (ع) می‌پردازد و میزان تشتت آرا در آئین مسلمانان را به تصویر می‌کشد. این‌داستان در ادامه بر زندگی و سلوک امام موسی‌ابن‌جعفر (ع) تمرکز می‌کند.

این‌کتاب با ۱۷۸ صفحه و قیمت ۳۷ هزار تومان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *