دسته‌بندی نشدهویژه‌نامه بهارانه سروش منتشر شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

دسامبر 28, 2020by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، در شماره ۱۶۸۷ مجله سروش بخش «گزارشگران»، بهار مستندسازان در روزهای سرد سال، جشنواره مستند سیما؛ فرصتی برای دیده شدن مستندسازان جوان، شبکه مستند تلویزیون مشوق خوبی برای ماست، پرواز در آسمان ایده‌ها و پای درس برنامه‌سازان از عناوینی هستند که در این مبحث آورده شده‌اند.

در بخش «آنتن» این ویژه‌نامه به حال و هوای سینمای کودک و نوجوان، نظر کارشناسانه درباره «منطقه پرواز ممنوع» و تقدیر از تلاش عبور کلیشه‌سازی‌های مفهوم پدر در سینمای ایران پرداخته شده است. گزارش اختصاصی سروش از حضور در مرکز پویانمایی صبا و نیز مصاحبه با دکتر لیوانی مدیر مرکز پویانمایی صبا از دیگر مطالب این بخش است.

«پرونده ویژه» این مجله مفصلاً به معضل کرونا پرداخته است. در این بخش از ویژه‌نامه از اولین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در کره مریخ که یک مسافر ایرانی بود تا کرونا در مصرع طنز و نغز با این سوال که چرا به مسئله جدی واکنش طنز نشان داده می‌شود؟ گفته شده است.

بخش دیگر ویژه‌نامه سروش با عنوان «سوژه» درباره عملکرد رسانه‌های ایرانی در بحران ارتباطی و ارتباطات کرونایی صحبت کرده است. نقش رسانه‌های جمعی در مدیریت شیوع ویروس کرونا و اثرات سکوت خبری در مسئله سلامت انسانی مورد ارزیابی این قسمت قرار گرفته است.

سروش در «اندیشه» های خود بحث فضای مجازی و آسیب‌شناسی رفتار مصرف‌گرا در این فضا را مورد بررسی قرار داده است. همچنین این قسمت چرایی و چگونگی ایجاد هویت‌های دروغین در فضای مجازی و انگیزه‌های جعل هویت برای فعالیت در آن را تجزیه و تحلیل کرده است.

ویژه‌نامه بهارانه سروش در چهل و دومین سال خود با تعداد صفحات ۹۵ و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *