دسته‌بندی نشدهوبینار بازخوانی شخصیت صدیقه طاهره(س) برگزار می‌شود - مجله نشانه های تاریخی ایران

ژانویه 27, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جعفر روناس مسئول خانه فرهگ جمهوری اسلامی ایران با خانم فلیحه زهرا کاظمی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بانوان لاهور در خصوص برگزاری مشترک دو وبینار دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار خانم کاظمی با معرفی دانشگاه و ارائه خلاصه‌ای از سوابق علمی و فرهنگی گروه زبان فارسی، جمهوری اسلامی ایران و به ویژه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را حامی و همراه همیشه دانشگاه در امور علمی و فرهنگی دانشگاه خواند و ابراز امیدواری کرد همکاری‌های فیمابین تداوم و توسعه یابد.

در ادامه دیدار، مسئول خانه فرهنگ بر ضرورت توسعه همکاری‌ها و تسری آن به سایر حوزه‌های فرهنگی و پژوهشی تاکید کرد. همچنین  جعفر روناس برای برگزاری دو وبینار مشترک با موضوع؛ بازخوانی شخصیت صدیقه طاهره(س) در نقش آفرینی زن مسلمان در عصر حاضر و بررسی تطبیقی شاهنامه و جرجینامه؛ آثار حماسی دو کشور، را پیشنهاد داد که مورد توافق قرار گرفت.

همچنین در این دیدار برگزاری سمینار بررسی جایگاه زن در آثار علامه اقبال لاهوری و حکیم ابوالقاسم فردوسی  و تاسیس اتاق مولوی شناسی مطرح شد که مقرر شد موضوع بررسی و امکان سنجی شود. در پایان دیدار از اتاق‌های ایرانشناسی و فردوسی شناسی بازدید به عمل آمد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *