دسته‌بندی نشدهمطالعات کاربران رسانه‌های اجتماعی در ایران به زودی منتشر می شود - مجله نشانه های تاریخی ایران

مارس 4, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، «جزیرۀ سرگردانی» تلاشی است برای شناخت دنیای کاربران ایرانی رسانه‌های اجتماعی؛ دنیایی که علی‌رغم اهمیت و نقش‌اش در تحول ساختارهای کلان و تغییر کردارهای خرد در ایران تاکنون ناشناخته مانده است. این کتاب با تمرکز بر سه رسانۀ اجتماعی مهم در ایران – تلگرام، توئیتر و فیسبوک – نشان می‌دهد که کاربران این رسانه‌ها در دوره‌های زمانی مختلف چه کسانی بوده‌اند و چگونه از این رسانه‌ها استفاده می‌کرده‌اند.

حسین کرمانی از رابطۀ استفاده از فیسبوک با مشارکت سیاسی تا ابعاد و پیامدهای تولید روایت‌های شبکه‌ای در توئیتر را واکاوی می‌کند تا هم مشخص کند استفاده از رسانه‌های اجتماعی در طول زمان چگونه در ایران دستخوش تغییر شد و هم نشان دهد کاربران، چگونه و با چه سازوکارهایی تلاش کرده‌اند رسانه‌های اجتماعی را در خدمت اهداف خود به کار گیرند. این کتاب برای محققان حوزه‌های مختلف به‌ویژه علوم اجتماعی، ارتباطات، علوم سیاسی، مطالعات فرهنگی و همۀ علاقه‌مندان به رسانه‌های اجتماعی مفید خواهد بود.

حسین کرمانی، دکترای علوم ارتباطات اجتماعی از دانشگاه تهران و محقق پسادکترای علوم اجتماعی محاسباتی در دانشگاه وین است. علایق پژوهشی وی عمدتاً شامل کنشگری سیاسی، رسانه‌های اجتماعی، دموکراسی دیجیتال و تحلیل‌های متنی (تحلیل گفتمان و تحلیل روایت) می‌شود.

مقالات متعددی از کرمانی تاکنون در مجلات معتبر داخلی منتشر شده است. همچنین، تحقیقات وی در نشریات معتبری چون Asian Journal of Communication و Big Data & Society منتشر شده است. «جزیره سرگردانی» اولین کتاب کرمانی است که منتشر می‌شود. کتاب دیگر او نیز با عنوان «توئیتر، سیاست و قدرت در ایران» به‌زودی منتشر خواهد شد.

علاقه مندان برای مشاهده ا دانلودنشانه های تاریخی ایران کلیک کنند.

جزیرۀ سرگردانی: مطالعات کاربران رسانه‌های اجتماعی در ایران تألیف حسین کرمانی با مقدمه هادی خانیکی به همت نشر لوگوس به زودی به قیمت ۷۵ هزار تومان منتشر می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *