دسته‌بندی نشدهمصائب آشپزی برای دیکتاتورها بررسی می‌شود - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 23, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه ۵ مرداد به نقد و بررسی کتاب «مصائب آشپزی برای دیکتاتورها» نوشته ویتولد شابوفسکی اختصاص دارد.

این‌کتاب که نویسنده آن یک‌روزنامه‌نگار است، به‌تازگی با ترجمه زینب کاظم‌خواه توسط بنگاه ترجمه ونشرکتاب پارسه چاپ شده است. ویتولد شابوفسکی برای نوشتن این‌کتاب، به چهار قاره مختلف سفر و با آشپزهای پنج دیکتاتور کشورهای عراق، کوبا، کامبوج، اوگاندا و آلبانی یعنی صدام حسین، فیدل کاسترو، پل پوت، عیدی امین و انور خوجه دیدار و گفتگو کرده است.

نویسنده در این‌کتاب از دریچه آشپزی و آشپزخانه وارد شده‌ تا به بررسی ویژگی‌های شخصیتی دیکتاتورهای مورد اشاره بپردازد. او با آشپزهای آن‌ها آشپزی کرده و درباره غذای مورد علاقه آن‌ها به گفتگو پرداخته و در کنار این‌ها به وضعیت سیاسی واجتماعی این کشورها نیز پرداخته است.

نشست نقد و بررسی این‌کتاب با حضور منصور ضابطیان، مهدی تدینی، سودابه قیصری و زینب کاظم‌خواه همراه خواهد بود.

این‌برنامه روز سه‌شنبه ۵ مرداد از ساعت ۱۱ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار و به‌طور زنده از اینستاگرام این‌مرکز به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ مرکز مذکور در پایگاه آپارات پخش می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *