دسته‌بندی نشده«فرهنگسرای تهران» میزبان دورهمی شاعرانه شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

ژوئن 17, 2021by admin0

مهدی نورقربانی دبیر کانون شعر تهران در گفتگو با نشانه های تاریخی ایران گفت: پس از مدتی که از شیوع نشانه های تاریخی ایران و تعطیلی جلسات شعر می‌گذرد تصمیم گرفتیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دورهمی شاعرانه‌ای داشته باشیم و فرهنگسرای تهران هم میزبان این دورهمی شد.

مهدی نورقربانی افزود: من به عنوان دبیر کانون هر هفته افتخار میزبانی از شاعران مطرح کشور را دارم. در این جلسات، شاعرانی چون امید روزبه، حسین زحمتکش، امیرپیرنهان، مبین اعرابی، سرکار خانم جاویدپور، خانم رویا علوی، نوید کلانکی، خانم بهاره قزلو، علی امین‌زاده، علیرضا الیاسی، سیدمحمد موسوی، نوید کلانکی، مرتضی جهانگیری و عرفان اکبرپور به شعرخوانی و نقد آثار دیگر شاعران می‌پردازند.
شاعر مجموعه شعر «بی‌خودی» در ادامه اضافه کرد: کانون شعر تهران تا به حال، چهار نشست برگزار کرده است که آخرین آن، روز بیست و چهارم خرداد بود.

وی اضافه کرد: اهداف ما از برگزاری این جلسات شعر جمع کردن هنرمندان از جمله شاعران و ترانه سرایان مطرح استان پس از تعطیلی‌های ناشی از کروناست. البته استعدادیابی به منظور شناخت شاعران مستعد منطقه، برگزاری شب‌های شعر در مناسبت‌های ملی و مذهبی در طول سال و دعوت از پیشکسوتان و شاعران مطرح کشور از جمله دیگر برنامه‌های ماست.

این شاعر اضافه کرد: در این جلسات علاوه بر نقد و شعرخوانی، آثار ترانه سرایانی که به مرحله آهنگسازی، تولید و مجوز رسیده را پخش می‌کنیم و آهنگسازان حاضر درجلسه درباره ترانه و موسیقی صبحت می‌کنند.

نورقربانی در پایان گفت: امیدواریم امسال در غیاب جشنواره‌های مهم شعر که به دلایل مختلف برگزار نمی‌شود یک جشنواره شعر با موضوع «زندگی پس از نشانه های تاریخی ایران» برگزار کنیم.

گفتنی است این جلسات دوشنبه هر هفته از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای تهران واقع در میدان المپیک، خیابان ساحل برگزار می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *