دسته‌بندی نشدهفرهنگسرای امید میزبان مراسم احیا شب قدر شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

می 3, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امید، برپایی مراسم احیا و عزاداری امام علی علیه السلام در شب‌های پرفضیلت قدر به دلیل محدودیت‌هایی که به واسطه شیوع ویروس نشانه های تاریخی ایران ایجاد شده است، در شرایط سخت‌تر و محدودتری در داخل مساجد و حسینیه‌ها برگزار می‌شود. 

از این‌رو با توجه به بیانیه ستاد ملی مقابله با نشانه های تاریخی ایران که اجازه برگزاری مراسم در شب‌های قدر را به مدت دو ساعت و در فضای باز صادر کرده است، فضای باز بیرونی فرهنگسرای امید و بوستان مجاور این مرکز فرهنگی هنری (بوستان خیام) میزبان مردم متدین و روزه‌دار منطقه ۱۳ شهرداری تهران در شب‌های پرفضیلت خواهد بود. 

در این‌برنامه که با عنوان «محفل دوست» برگزار می‌شود، مراسم شب احیا همراه با مداحی، قرائت دعا و قرآن سرگرفتن در فضای باز مجاور فرهنگسرای امید و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت ۲۴ امشب ۱۳ اردیبهشت‌ماه همزمان با دومین شب از لیالی قدر آغاز شده و تا سحر ادامه خواهد داشت.

در اطلاعیه‌ای که فرهنگسرای امید در این‌باره منتشر کرده، اعلام شده مردم متدین و روزه‌دار شهر تهران می‌توانند برای حضور در این‌برنامه معنوی و بهره‌مندی از شب‌های پرفضیلت قدر به بوستان خیام در مجاورت فرهنگسرای امید واقع در خیابان ۱۷ شهریور، خیابان خشکبارچی مراجعه کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *