دسته‌بندی نشدهشماره جدید آزما با ارج‌نامه اصغر دادبه روی پیشخوان آمد - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 17, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، صدوپنجاه‌ونهمین‌ شماره ماهنامه آزما ویژه تیرماه ۱۴۰۰ به‌تازگی منتشر شده و روی پیشخوان مطبوعات آمده است.

اولین‌پرونده این‌شماره آزما، درباره اصغر دادبه است که با عنوان «دادبه، آفتابی که در حصار نمی‌گنجد؛ ارج‌نامه‌ای برای مرد اندیشه و شعر و ایران» چاپ شده است. در این‌پرونده مطالب، شعر و گفتگوهایی از حسین قریبی، مجید پویان، نصرالله پورجوادی میرجلال‌الدین کزازی، شاپور پساوند، هرمز رحیمیان، محمدکاظم بجنوردی، سیروس شیمسا، مهرانگیز اوحدی، محمودرضا اسفندیار، همایون علیدوستی، ماهرخ ابراهیم‌پور با محوریت کارنامه و زندگی دادبه درج شده است.

پس از این‌مطالب هم کتابشناسی توصیفی آثار دادبه، به قلم حسین مسرت آمده است.

بخش بعدی این‌مجله، «ادبیات کودک و نوجوان» است که گزارش «با یک گل بهار نمی‌شود…/ گزارشی درباره ویترین کتاب کودک» نوشته زهره نیلی را شامل می‌شود. پس از این‌بخش کوتاه هم دومین‌پرونده این‌شماره با عنوان «اینترنت و فردای هنر» با گفتار و نوشتارهایی از ناصر فکوهی، محمدرضا اصلانی و قطب‌الدین صادقی همراه است.

بخش بعدی، «هنر هفتم»‌ است که مقاله «رادیو در سینمای وطن؛ نگاهی به نقش رسانه رادیو در سینمای ایران» نوشته سعید نوری را شامل می‌شود. «چنگ‌زدن به تاریکی شب؛ نگاهی به فیلم پدر، فلوریان زلر» نوشته زینب صابر در بخش «نقد»، «شاملو، مردی با مدیوم‌های گوناگون» نوشته حسین تقوی، «شعر خودمان»، «شعر دیگران»، «نگاهی به یک کتاب: کور سرخی، روایت تلخ مهاجرت»‌ نوشته فرحناز عباسی دارایی، و «نگاهی به مجموعه‌شعرهای لادن خدا بنده؛ ری‌را نگاهی دیگر و زبانی دیگر» از دیگر مطالب شماره تیرماهی آزما هستند.

داستان ایرانی، داستان خارجی و پیشخوان کتاب هم مطالب پایانی این‌مجله هستند.

این‌مجله با ۷۴ صفحه و قیمت ۳۵ هزار تومان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *