دسته‌بندی نشدهسنتز مکانیسم با آموزش سالیدورک - مجله نشانه های تاریخی ایران

ژانویه 27, 2021by admin0

وقتی من روی مکانیسم اتصال کار می کنم ، غالباً باید مقدار مشخصی از حرکت را بدست آورم. در این مقاله آموزش رایگان سالیدورک ، من اولین مرحله از این روند را توضیح می دهم و موقعیت های مشترک و طول اتصال مورد نیاز برای ایجاد یک حرکت خاص را تعیین می کنم. من دریافتم که یک طراح مبتنی بر محدودیت در SolidWorks و بسیاری دیگر از برنامه های CAD پارامتری ابزار ایده آل را برای این کار فراهم می کند. این به شما امکان می دهد مکانیسم را به یک طراحی برنامه ریزی شده محدود کنید ، در حالی که تغییرات ناشناخته مانند طول اتصال ، موقعیت و جهت انتقال را می توان با محدودیت های هندسی حل کرد.

دو مثال موجود در این مقاله ، هر یک به صورت گام به گام سنتز مکانیسم ها را با استفاده از SolidWorks بررسی می کنند. اولین مثال از برخی جهات شامل یک ترکیب بسیار ساده و مشابه است که حول یک ترکیب می چرخد. این پیچیده است زیرا حالت اولیه و نهایی پیوند مشخص است ، اما میزان ترافیک مورد نیاز مشخص نیست. بنابراین ، این یک مسئله سه بعدی است که در روش های گرافیکی معمولی حل آن دشوار است ، اما با استفاده از یک طرح سه بعدی می توان به راحتی اندازه درست را حل کرد. مثال دوم پیوند چهار گروهی است که برای یک خروجی مسیر معین سنتز شده است.

ابزارهای از پیش بسته بندی شده و روش های منتشر شده برای طراحی مکانیسم ها مشکلی دارد. در نرم افزار CAD ابزارهای زیادی برای تجزیه و تحلیل مکانیسم ها پس از ایجاد طراحی پایه اصلی در دسترس است. اینها اطلاعاتی راجع به مسیرها ، نیروها ، شتابها و سایر پویایی های سازوکاری که قبلاً تعریف شده است ، ارائه می دهند. روش های سنتز مکانیزمی برای ایجاد حرکت مورد نیاز حتی در طراحی ماشین کلاسیک کاملاً شناخته شده است و برنامه های خاصی وجود دارد که این روش ها را تولید می کنند. با این حال ، معمولاً استفاده از نرم افزار موجود برای انجام این کار بسیار راحت تر است. این یک مثال عالی از قدرت فوق العاده حل کننده محدودیت های هندسی در قلب محدودیت های مبتنی بر رجیستری در یک برنامه CAD پارامتری مانند SolidWorks است. با استفاده خلاقانه ، می توان از نقاشی ها بر اساس محدودیت ها برای حل بصری بسیاری از مشکلات ، از طراحی ماشین گرفته تا اپتیک استفاده کرد.

سنتز پیوند منفرد برای تغییر سه بعدی
اولین مثال من شامل جابجایی یک شی از یک موقعیت (موقعیت و جهت) به موقعیت دیگر ، با چرخاندن آن در یک محور واحد است. این مسئله شامل یافتن محور چرخشی است که این تحول را ایجاد می کند. با حل ماتریس تحول می توان از طریق ریاضی این مسئله را حل کرد ، اما انجام این کار در نرم افزار CAD اغلب راحت تر است. من از یک وسیله فرود ساده هواپیما ، شاید یک هواپیمای مدل ، استفاده می کنم که باید بین موقعیتی روی زمین ، در یک جهت به جلو تراز شده ، تا موقعیت هواپیما با دم هواپیما حرکت کند.

تعریف موقعیت چرخ – هدف طراحی برای سنتز مکانیزم
ما با تعریف هدف طراحی خود با کمک مجموعه ای از طرح ها در یک فایل اصلی مونتاژ شروع می کنیم. این ها به برش ها و موقعیت های ذخیره شده رول می شوند. من مرحله به مرحله نحوه انجام این کار را ارائه داده ام ، اگرچه راه های زیادی برای دستیابی به این هدف وجود دارد. اگر نمی خواهید این هندسه را بازیابی کنید ، می توانید به قسمت سنتز مکانیسم واقعی بروید.

ابتدا یک نمای پلان ترسیم کنید که قسمت بدنه عقب و موقعیت چرخ را نشان می دهد:

شکل 1: نمای پلان برای تعریف مشخصات بدنه عقب و موقعیت چرخ.

و در زیر ، یک نمای جانبی از چرخ در موقعیت مستقر آن ، که در صفحه مرکزی چرخ مشخص شده است:

شکل 2: ایجاد صفحه مرکزی چرخ.

شکل 3: نمای جانبی موقعیت چرخ مستقر شده.

در مرحله بعد ، ما یک قسمت را در بدنه کارکنان ایجاد می کنیم و مشخصات و خط مرکز را در متن کل تعریف می کنیم ، با استفاده از نقاشی که برای ایجاد هندسه قطعه ایجاد کردیم. سپس یک ماده جامد نازک را در این قسمت می چرخانیم تا پوست بیرونی بدنه را نشان دهد:

شکل 4: بخشی از بدنه در زمینه مونتاژ تعریف شده است.

پس از چرخاندن بدنه متوجه شدم که چرخ به اندازه کافی کم قرار نگرفته است ، بنابراین من این موقعیت را نیز اصلاح کردم:

شکل 5: بدنه هواپیمای چرخان و موقعیت چرخ اصلاح شده.

به منظور پنهان كردن چرخ داخل بدنه ، در حالی كه حداقل فضای لازم را صرف می كنید ، موقعیت ذخیره شده چرخ را مماس با بدنه تنظیم كرده و به نصف ضخامت آن كم كنید. من این کار را با ترسیم یک خط ساختمان در طرح اصلی نمایش نقشه ، دادن بردار و موقعیت طبیعی آن ، پیدا کردم:

شکل 6: افزودن یک خط برای تنظیم موقعیت چرخ.

موقعیت موقعیت چرخ ذخیره شده در انتها و عمود بر این خط تعریف شده است:

شکل 7: ایجاد صفحه مرکزی چرخ در موقعیت ذخیره شده آن.

برای کمک به تجسم ، می توانید طرحی را نشان دهید که موقعیت نهایی چرخ را نشان می دهد. این تعریف موقعیت چرخ را کامل می کند – هدف طراحی برای ترکیب مکانیزم.

شکل 8: تعریف نهایی موقعیت چرخ ها – هدف طراحی برای سنتز مکانیزم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *