دسته‌بندی نشدهراوی خاطرات «حجره شماره دو» درگذشت - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 17, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان مسئول بسیج قم در دوران دفاع مقدس و راوی خاطرات کتاب «حجره شماره دو»‌ دیروز جمعه ۲۵ تیر درگذشت.

وی از جانبازان دوران دفاع مقدس بود که پس از تحمل یک‌دوره بیماری عصر دیروز در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) شهر تهران درگذشت.

مسئولیت تبلیغات شورای مدیریت حوزه علمیه قم، مسئولیت کمیته نیروی انسانی و ستاد پشتیبانی جنگ در قم، مسئولیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در دانشکده علوم و فنون نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول بسیج روحانیون حوزه علمیه قم، قائم مقام سپاه علی بن‌ابی‌طالب (ع) و مسئول بسیج در قم و جانشین معاونت آموزشی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در این‌شهر ازجمله موارد کارنامه فعالیت‌های اقبالیان از سال‌های انقلاب و دفاع مقدس تا امروز هستند.

کتاب «حجره شماره دو»‌ اثری در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس استان قم است. حجت‌الاسلام ابوالقاسم اقبالیان یکی از شاهدان عینی است که در بسیاری از مقاطع حساس تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حضور داشته و نقش‌آفرینی کرده‌ است. وی همچنین با شخصیت‌های مهم تاریخ انقلاب ارتباط داشته و خاطرات دست اول و شنیده نشده‌ فراوانی از آن‌ها دارد که تاکنون نقل نشده‌ و برای نخستین بار است که در کتابی منتشر می‌شود.

«حجره شماره دو» تنها خاطرات شخصی یک مبارز انقلابی نیست، بلکه خلاصه‌ای است از تاریخ انقلاب و دفاع مقدس قم. زیرا راوی این‌کتاب در بیشتر اتفاقات مهمِ انقلاب در قم نقش مؤثر داشته و بعضی از روایت‌های او مکمل روایت‌های ناقصی است که پیش از این دیگران نقل کرده اند. با کنار هم قرار دادن این برش‌های تاریخی، مخاطبان به روایتی کامل دست خواهند یافت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *