دسته‌بندی نشدهدومین سفرنامه اربعین یک‌نویسنده چاپ شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

سپتامبر 25, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کتاب «مادرلند» شامل سفرنامه اربعین فاطمه تقی‌زاده، به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

ازجمله ویژگی‌های «مادرلند»، توجه به حاشیه‌های کمتر تجربه شده و آدم‌های کمتر دیده‌شده در پیاده‌روی اربعین است. نویسنده در این کتاب به رفتارهای مردمی و نیز اتفاقات اجتماعی که در حاشیه این سفر رخ داده و از ابتدا تا انتهای سفر ادامه پیدا کرده‌اند، توجه ویژه‌ای داشته است.

مادرلند، دومین سفرنامه اربعینی فاطمه تقی‌زاده است. او پیش از این، کتاب «جوادی کجایی؟» شامل شرح ماجراهای سفر اربعین را با زبان طنز منتشر کرده است.

نویسنده «مادرلند» روایت آدم‌هایی را نوشته که در پیاده‌روی اربعین، با آنها برخورد داشته و همراهشان شده است. آدم‌هایی با ملیت‌ها و زبان‌هایی مختلف که شاید به وسعت یک جهان از هم دور باشند، اما کربلا و سرزمینِ مادری به هم نزدیکشان می‌کند.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

طریق‌الحسین مشقِ آدم‌هاست برای بهشتی شدن، برای فهمِ معنیِ مختار بودن. که مختاری بین هوایِ ابری و آفتابی، بینِ مداحیِ سید مجید و باسم کربلایی، بینِ بوی نم خاک و بوی گلاب، بین موکب ایرانی و عراقی، بین راه نخلستان و جاده خاکی، بین غروب و طلوعِ آفتاب یکی را دوست داشته باشی، یکی را انتخاب کنی و حقِ انتخاب‌هایت آنقدر شیرین و باقلوایی باشند که دلت بخواهد همه‌شان را با هم داشته باشی، که دلت بخواهد حق انتخاب را بگذاری به عهده خدا و بگویی: هرچی شما بگی اوستا کریم…!

این‌کتاب با 100 صفحه و قیمت 21 هزار تومان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *