دسته‌بندی نشدهتولد یک‌ناشر جدید در بازار نشر - مجله نشانه های تاریخی ایران

اکتبر 1, 2021by admin0

نیما معماریان موسس و مدیر انتشارات شالگردن در گفتگو با نشانه های تاریخی ایران گفت: پس از ۷ سال فعالیت در زمینه چاپ آثار ادبی به عنوان مدیر اجرایی در نشرهای مختلف که از بازه سال ۹۳ تا ۱۴۰۰ طول کشید، برای دستیابی به اهداف برنامه ریزی شده و بلند مدتم تصمیم به تاسیس انتشارات شالگردن گرفتم تا بتوانم قدمی هرچند کوچک در راستای فرهنگ و هنر کشور بردارم.

وی افزود: انتشارات شالگردن را با هدف تسهیل فرصت رشد و ترقی برای نویسندگان، شاعران و مترجمان جوان کشور تاسیس کردیم و قصد داریم از سایه بزرگان حوزه فرهنگ و ادب نیز استفاده کنیم. شاخه‌های اصلی فعالیت‌مان هم تألیف و ترجمه‌ شعر، داستان، رمان، ادبیات نمایشی، هنر، فلسفه و روانشناسی خواهد بود. به عرضه الکترونیک کتاب هم فکر می‌کنیم که در آینده بیشتر روی آن تمرکز خواهیم کرد.

این‌ناشر جوان گفت: در روزهای اولیه تولد شالگرد، موفق به عقد قرارداد با چندتن از شاعران، نویسندگان و مترجمان کشور شدیم که در نتیجه این‌قراردادها، ۱۲ مجموعه‌شعر، ۱۵ ترجمه رمان، ۴ رمان تالیفی، ۲ مجموعه‌داستان و ۲ نمایشنامه منتشر خواهد شد که در حال حاضر، مراحل پیش‌تولید را پشت سر می‌گذارند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *