دسته‌بندی نشدهترجمه چهارمین کتاب مجموعه «سوپرمگس» چاپ شد/حشرات شرور حمله کردند - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 17, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، ترجمه چهارمین جلد از مجموعه «سوپرمگس» نوشته تاد اچ. دودلر با عنوان «حمله حشرات شرور»، به‌تازگی با ترجمه مینا قنواتی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب صدوپنجاه‌وهشتمین «رمان کودک» است که این‌ناشر چاپ می‌کند.

«سوپرمگس» عنوان مجموعه‌کتاب‌هایی برای بچه‌های گروه سنی ج است که قصه‌هایش در «بوگندستان» رخ می‌دهند و شخصیت اصلی‌شان ابرقهرمانی به سوپرمگسی با نام اصلی یوجین است. حشره‌ها در شهر کوچکی به نام بوگندستان در کثیف‌ترین قسمت بوگندوترین زباله‌دانی شهر زندگی می‌کنند.

یوجین روزها یک دانش‌آموز ساده کلاس چهارمی است و شب‌ها ابرقهرمانی که بدی‌ها را نابود می‌کند؛ آن‌ هم نه هر بدی ساده و پیش‌پاافتاده‌ای را بلکه یک‌عالمه بدی و جرم و جنایت و خرابکاری و قلدری را که نابود کردنشان، کار هرکسی نیست به جز سوسک سرکش بزرگ.

«کوچک‌ترین ابر قهرمان دنیا»، «انتقام سوسک سرکش» و «ارتش روبات‌های پرنده» عناوین سه‌جلد اول این‌مجموعه هستند که ترجمه‌شان پیش‌تر توسط نشر افق منتشر شده‌ است.

نسخه اصلی «حمله حشرات شرور» به‌عنوان چهارمین کتاب مجموعه موردنظر، سال ۲۰۱۷ چاپ شده و در آن، یوجین یا همان سوپرمگس دوباره باید با توطئه‌های سوسک سرکش بزرگ مقابله کند تا نگذارد بوگندستان را به نابودی بکشاند؛ به‌ویژه حالا که همه دانش‌آموزان مدرسه با نوشیدن آب‌میوه‌های کرنلیوس، تبدیل به موجودات بدجنس می‌شوند و مدام دعوا می‌کنند و وسایل مدرسه را می‌شکنند.

با وضعیتی که سوسک سرکش پیش آورده، دیگر هیچ‌کس در بوگندستان در امان نیست؛ حتی سوپر مگس! این‌ماجرا ممکن است باعث تعطیلی مدرسه قایق قهوه‌ای شود. به‌همین‌دلیل سوپرمگس تصمیم می‌گیرد با همراهی دختر پرنده و کک کولاک با آب‌میوه‌های کرنلیوس مبارزه کند…

در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم:

قبل از اینکه فرصت کنید بگویید: «بله، آب‌پرتقال می‌خواهم!» نصف دانش‌آموزان مدرسه قایق قهوه‌ای از کوره در رفته بودند و ریخته بودند توی خیابان!

آزمایش سوپرمگس روی لکه نارنجی دو موضوع را ثابت کرد: طعم ماده شیرین بود و با پودر لباس‌شویی معمولی کاملا پاک می‌شد. با این اطلاعات حتی باهوش‌ترین حشره دنیا نمی‌توانست عوارض جانبی یا ترکیبات معجون را مشخص کند.

یوجین آه کشید: «بالاخره یک روز سوپرمگس صاحب آزمایشگاه مجهزتری می‌شود.»

کوین نگاهی به اتاق دوستش انداخت که پر از وسایل و تجهیزات بود.

«و نتیجه؟»

یوجین شانه‌هایش را بالا انداخت: «باید ببینیم می‌توانیم نمونه بزرگ‌تری پیدا کنیم و نظم و ترتیب را در خیابان برقرار کنیم یا نه.»

این‌کتاب با ۱۱۲ صفحه مصور، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۷ هزار تومان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *