دسته‌بندی نشدهبخشی از کتابخانه شخصی رجبی دوانی به کتابخانه مجلس اهداء شد - مجله نشانه های تاریخی ایران

مارس 7, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسامی، بیش از ۲۵۰ جلد کتاب از کتابخانه شخصی محمد حسن رجبی دوانی به کتابخانه مجلس اهداء شد.
علی اکبر زارع بیدکی، مدیر مجموعه سازی کتابخانه مجلس ضمن اعلام این خبر گفت: دکتر رجبی در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۵ نیز بخشی از کتابخانه شخصی خود را به کتابخانه مجلس اهداء کردند. موضوع منابع اهدایی در زمینه‌های مختلف شامل تاریخ، ادبیات، ایران‌شناسی، کتب مرجع، فلسفه، علوم قرآنی، علوم سیاسی و کتابداری و اطلاع‌رسانی است.

زارع بیدکی اضافه کرد: این مجموعه شامل تعدادی نشریه‌های تخصصی و فصلنامه‌های علمی _ پژوهشی بوده و می‌تواند به تکمیل آرشیو نشریات کتابخانه مجلس کمک کند.

وی افزود: با توجه به کمبود فضا در کتابخانه مجلس و پیرو صحبت‌های انجام شده با دکتر رجبی، تمامی منابع پس از بررسی و جستجوی دقیق توسط کارشناسان بخش فراهم‌آوری و با توجه به نیاز مخازن، ثبت و سازماندهی شده و کتب مازاد به مراکز فرهنگی و کتابخانه‌های دیگر اهداء خواهد شد.

وی همچنین از ارسال کتاب‌های انتخابی از انبار ارشاد در هفته جاری به کتابخانه مجلس نیز خبر داد و ارزش کتاب‌های اهدایی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بیش از بیست و سه میلیون ریال اعلام کرد. موضوع کتاب‌ها در حوزه‌های علوم انسانی به‌خصوص حقوق، جامعه‌شناسی، دفاع مقدس، تاریخ، علوم سیاسی، فلسفه و تعدادی کتب مرجع است.

مدیر مجموعه سازی کتابخانه مجلس گفت: کار ثبت و سازماندهی کتاب‌ها از هفته آینده آغاز و تا ۱۰ روز آینده تمامی کتاب‌ها در دسترس مراجعین قرار می‌گیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *