دسته‌بندی نشدهبا پر کردن تور / فواره یک جعبه سه بعدی ساده بسازید - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 12, 2021by admin0

در این مقاله آموزش کورل ، نحوه ایجاد جعبه های سه بعدی را به شما نشان خواهیم داد. ما کمک خواهیم کرد با دنبال کردن دستورالعمل های گام به گام در این آموزش ، شما می توانید به نتیجه نهایی برسید همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

 

ابزارها و دستورات مورد استفاده در این آموزش عبارتند از: ابزار مستطیل ، ابزار بیضی ، ابزار Drop Shadow ، ابزار پر کردن مش ، آینه ، تکرار ، گرادیان ، مقیاس ، چرخش.

CorelDRAW X7 منتشر شد. همانطور که در جعبه محاوره ای آموزش کورل Create New Document نشان داده شده است ، روی سند جدیدی روی صفحه اصلی کلیک کنید یا File> New … را انتخاب کنید. مطمئن شوید که Snap To Objects در View> Snap To Objects> Objects روشن باشد.

یک شکل مکعب ایجاد کنید
ابزار مستطیل (F6) را از جعبه ابزار انتخاب کرده و یک مستطیل ایجاد کنید. عرض مستطیل را به 50 میلی متر و ارتفاع را به 60 میلی متر تغییر دهید. شکل 2 را در زیر مشاهده کنید. بیایید این شی را “Object-1” بنامیم. Transform Dock را باز کرده و به Skew بروید (یا از نوار منو Object> Transforms> Skew را انتخاب کنید). اکنون Y: 25 را در قسمت ورودی وارد کرده و روی Apply کلیک کنید. شی created ایجاد شده باید مانند یک تصویر باشد. 3

اکنون در حالی که کلید Ctrl را پایین نگه داشته اید ، برای ایجاد یک شی mirror آینه ای ، شی middle وسطی را به سمت چپ و راست بکشید و بکشید و سپس روی آموزش کورل راست کلیک کنید تا کپی شود. این “Object-2” نامیده می شود. به شکل 4 مراجعه کنید.

 

نقاشی صورت
شی -1 -1

Object-1 را انتخاب کرده و شی را با رنگ قرمز پر کنید (C0 M100 Y100 K0). برای پاک کردن طرح کلی ، روی نمونه بی رنگ کلیک راست کنید. اکنون F11 را فشار دهید تا کادر گفتگوی Fountain Fill باز شود. روی گره رنگ لبه (موقعیت 100٪) کلیک کنید و آن را به قرمز تیره تر تغییر دهید (C0 M100 Y100 K80) ، مثلث کوچک (کنار قسمت رنگی گره) را کلیک کنید و مقادیر رنگ را وارد کنید. تأیید را کلیک کنید.

اکنون Mesh Fill Tool را از جعبه ابزار انتخاب کرده و گره Mark را در آموزش کورل انتخاب کنید. روی رنگ نارنجی (C0 M60 Y100 K0) در پالت رنگ کلیک کنید. سپس ، در حالی که ابزار پر کردن مش هنوز فعال است ، نشانگر همه گره ها را انتخاب می کند و میزان تیرگی نوار خاصیت را به 30 درصد تغییر می دهد. شکل 5 را در زیر مشاهده کنید.

شی -2

Object-2 را انتخاب کنید و شی را با رنگ زرد (C0 M20 Y100 K0) پر کنید ، روی نمونه بی رنگ کلیک راست کنید تا رئوس مطالب را انتخاب کنید. اکنون F11 را فشار دهید تا کادر گفتگوی Fountain Fill باز شود. روی گره رنگ لبه (موقعیت 100٪) کلیک کنید ، آن را به زرد اشباع تر (C0 M20 Y60 K80) تغییر دهید و OK را کلیک کنید.

اکنون ابزار Mesh Fill را از نوار ابزار انتخاب کرده و گره Elevation را در گره مرکزی انتخاب کنید. روی رنگ زرد (C0 M0 Y100 K0) از پالت رنگ کلیک کنید. سپس طبق آموزش مقدماتی کورل ، در حالی که ابزار پر کردن مش هنوز فعال است ، چراغ راهنمایی همه گره ها را انتخاب می کند و میزان تیرگی نوار خاصیت را به 30٪ تغییر می دهد. شکل 6 را در زیر مشاهده کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *