دسته‌بندی نشدهآخرین کتاب محمدحسین فرج‌نژاد رونمایی شد/دین، انیمیشن، سبک زندگی - مجله نشانه های تاریخی ایران

سپتامبر 7, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت محمدحسین فرج‌نژاد نویسنده و روحانی جهادگر همراه با رونمایی از آخرین اثر وی با عنوان «دین، انیمیشن، سبک زندگی» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این‌مراسم محمد حسنی مدیرعامل موسسه پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران با تجلیل از شخصیت مرحوم فرج نژاد، از وی با عنوان بسیجی مجاهد و نستوه، اهل قلم، دشمن شناس و دشمن‌ستیز، رسانه‌شناس، طلبه محقق و مهذب و استادی شاگردپرور یاد کرد و عروج او را در روز عرفه و پس از قرائت دعای عرفه، ضایعه‌ای دردناک برای اهالی فرهنگ، هنر ورسانه انقلاب و ره‌توشه‌ای برای او دانست.

وی افزود: محمد حسین فرج نژاد برای فرهنگ، هنر و رسانه این‌مرز و بوم دغدغه‌مند بود و به کار فرهنگی نه نمی گفت. مدتی پیش به مرحوم فرج نژاد گفتم در حوزه‌های نظری و تئوریک و فلسفه و کلام اساتید دیگر فعالیت می‌کنند اما آنچه امروز کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و خلا آن احساس می‌شود تحقیق و پژوهش در خصوص عناصر رسانه‌ای، به‌ویژه انمیشن است که کمتر کاری برای آن انجام شده و درخواست کردم در این حوزه به تالیف و نگارش بپردازد. ایشان که از هیچ تلاشی برای کار فرهنگی دریغ نمی ورزید، با آغوش باز از این‌پیشنهاد استقبال کرد. این کتاب در مراحل پایانی بود که ایشان آسمانی شدند و به همت دوستان و همکاران ایشان این کار نهایی و در موسسه پژوهش و نشر جمکران کار برای رونمایی در مراسم چهلمین روز درگذشت‌شان آماده شد.

مدیرعامل موسسه پژوهش و نشر کتاب جمکران در ادامه گفت: این‌کتاب به بررسی و شکل گیری عناصر سیاسی، تئوریک و فرامتن صنعت انیمیشن در شرق و غرب پرداخته و تاثیرات روانشناختی و فیزیولوژیکی انیمیشن به عنوان یک محصول پر مصرف و پربسامد در زندگی امروز کودکان و خانواده ها را بررسی می‌کند. امیدوارم این‌کتاب مورد توجه اساتید، محققین و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای قرار گرفته و به نگرش عمیق‌تر و جامع‌تر محتواهای رسانه‌ای در جامعه کمک کند.

در پایان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه و محمد حسنی مدیرعامل موسسه پژوهش و نشر مسجد مقدس جمکران از کتاب «دین‌، انیمیشن، سبک زندگی» که در ۶۰۰ صفحه منتشر شده، رونمایی شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *