دسته‌بندی نشدهآخرین وضعیت نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در جهان - مجله نشانه های تاریخی ایران

جولای 8, 2021by admin0

به گزارش نشانه های تاریخی ایران، بنابر جدیدترین تصمیمات کشور آلمان، مسافران کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که به‌طور کامل در برابر ویروس نشانه های تاریخی ایران واکسینه شده‌اند، از ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ (چهارم تیرماه ۱۴۰۰) مجاز به ورود به آلمان هستند.

وزارت کشور آلمان اعلام کرده است، مسافرانی که حداقل ۱۴ روز پیش از سفر به آلمان آخرین دوز واکسن‌های مورد تایید اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند با اهداف گردشگری، کار و تحصیل به این کشور سفر کنند. این شرایط تابع قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا است.

همچنین، مسافران کشورهایی که با ویروس جهش‌یافته نشانه های تاریخی ایران مانند «بریتانیا»، «هند» و «برزیل» قصد سفر به آلمان را دارند فقط تحت شرایط ویژه می‌توانند وارد این کشور شوند.

هفتاد و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از تاریخ ۲۸ مهر تا دوم آبان ماه ۱۴۰۰ به‌ صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

علاوه براین، سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو از تاریخ ۱۷ تا ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. در پی گسترش شیوع مجدد ویروس نشانه های تاریخی ایران در هفته‌های اخیر در روسیه و درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توقف پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به این کشور، رییس سازمان هواپیمایی کشوری از لغو پروازهای مسافری در این مسیر خبر داد. اما از جانب کشور روسیه تا این لحظه محدودیت نوع واکسن اعلام نشده است.

از سوی دیگر، بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از تاریخ ۳ تا ۷ شهریور ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. کشور چین نیز برای کنترل هرچه بهتر شیوع ویروس نشانه های تاریخی ایران، قوانین سختگیرانه‌ای را برای پذیرش مسافران وضع کرده است. براین اساس مسافران به‌محض ورود به فرودگاه مقصد، به‌مدت ۱۴ روز در هتل فرودگاهی قرنطینه و سپس با تست مجدد نشانه های تاریخی ایران و با ارائه نتیجه منفی اجازه ورود به شهر پکن را خواهند داشت. این موضوع موجب نگرانی مسئولان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن درخصوص استقبال متقاضیان بین‌المللی از این نمایشگاه شده است.

لازم به ذکر است خانه کتاب و ادبیات ایران به منظور حضور فیزیکی و مجازی در این نمایشگاه‌ها و تسهیل شرایط حضور متقاضیان صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران، مکاتبات و اقدامات لازم را انجام داده است، اما بدیهی است حضور نهایی در این نمایشگاه‌ها به‌صورت فیزیکی تابع شرایط روز و آخرین مقررات اعلام شده از سوی مقامات بهداشت و سلامت کشور ایران و کشورهای مقصد خواهد بود.

بر این اساس، خانه کتاب و ادبیات ایران از جامعه نشر کشور دعوت بعمل می‌آورد با توجه به شرایط همه‌گیری نشانه های تاریخی ایران و محدودیت‌های احتمالی حضور فیزیکی، با هدف معرفی شایسته صنعت نشر ایران در مجامع بین‌المللی نسبت به حضور مجازی در نمایشگاهای خارجی کتاب اقدام کنند.

شایان ذکر است در صورت کسب اطلاعات جدیدتر از آخرین وضعیت و مقررات حضور در نمایشگاه‌های خارجی، مراتب از طریق درگاه رسمی خانه کتاب و ادبیات ایران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *