هم‌اندیشی دیگری در هنر

نشست هم اندیشی «دیگری در هنر» چهارشنبه ۱۸ دی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نشست هم اندیشی «دیگری در هنر» با حضور دکتر «بهمن نامورمطلق»، دکتر «احمد پاکتچی»، دکتر «مرتضی بابک معین»، دکتر «مرضیه اطهاری»، دکتر«ناهید عبدی»، دکتر «مریم لاری»، دکتر «سید حسین (ایرج) معینی»، دکتر «مریم حق‌روستا» و «علیرضا قاسم‌خان» چهارشنبه ۱۸ دی از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
این نشست با سخنان دکتر «بهمن نامورمطلق» آغاز می‌شود و سپس دکتر «احمد پاکتچی» درباره موضوع «از فرهنگ به طبیعت: واکاوی خودِ فرهنگی در فضای هنر» و دکتر «مرتضی بابک معین» درباره «مفهوم دیگری در نظام معنایی مبتنی بر تطبیق «لاندوفسکی» و مسئله زایش هنر و زیبایی» سخنرانی خواهند کرد.
در ادامه این نشست دکتر «مرضیه اطهاری» با موضوع «تحلیل نشانه‌معنا- شناسی من و دیگری در آثار «پل والری» و دیگری در خویش» صحبت می‌کند و دکتر مریم لاری «تصویر زن به مثابه دیگری از منظر «ادوارد سعید» و تصویرگری‌های چاپی هزار و یک‌شب» را تحلیل خواهد کرد.
سخنران بعدی دکتر «سید حسین (ایرج) معینی» است که درباره «تصویرسازی ایران از خود در عرصه نمایشگاه‌های بین‌المللی و  ارجاعات تاریخی و هویت ملی معاصر» سخن خواهد گفت و در ادامه دکتر «مریم حق‌روستا» به «خودی و دیگری در آثار خولیو کورتاسار» می‌پردازد. پایان بخش این نشست نیز سخنرانی «علیرضا قاسم‌خان» درباره «باشو، دیگری است؟» خواهد بود.
علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند چهارشنبه ۱۸ دی از ساعت ۱۵ به تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.